אירועים בחיי העמותה

אוגוסט 2021 – ערב הרמת כוסית לראש השנה

עמותת חביבי התכנסה אמש בחצר ביתו של יו"ר העמותה, חי, כדי להרים כוסית לכבוד ראש השנה. השתתפו חייליי העמותה בהווה ובעבר, חברי העמותה ומספר מצומצם של מתנדבים. ראש העיר מר צבי גוב-ארי ורעייתו דויה כיבדו אותנו באירוע. בתוכנית הערב נישאו ברכות, חולק שי לחג לחיילים ומתנת יום הולדת לחיילים שחגגו לאחרונה את יום הולדתם. נפרדנו גם מחיילת שעזבה לאחרונה והוענק גם שי עם ברכה למתנדבי העמותה. (לכלל המתנדבים הרבים אנו נעניק את השי בהגעה לבתיהם). הייתה גם אתנחתא מוזיקלית עם נגינת אקורדיון ע"י איתן שהגיע כמובן בהתנדבות. נהנינו מערב מהנה ומלא מטעמים באווירה נעימה, בו ניתנה לכולנו ההזדמנות לשיח ארוך בין החברים והמתנדבים לחיילים ,שחלקם חדשים בעמותה. תודה לכולם על תרומתם למען החיילים הבודדים ותודה מיוחדת לצביה וחי בן-ישראל על האירוח המושלם. לכל החיילים (שחלקם לא יכלו להגיע עקב משימותיהם), לכל החברים , המתנדבים ולכל עם ישראל, שתהיה לנו שנה טובה, בריאה ומוצלחת!

מרץ 2021 – ערב הרמת כוסית לפסח

במוצאי השבת התכנסנו בחצר משפחת סרבי, החיילים הבודדים, חברי העמותה ומספר מתנדבי העמותה, כדי להרים כוסית לקראת ערב הפסח. הערב נפתח בהופעת סטנד-אפ של מתן פרץ, נישאו ברכות לחג, הוענק שי לחג לכל חיילת וחייל מתנת העמותה ושי מתנת חברת אורבוטק. חגגנו יום הולדת לברייס ונהנינו מארוחת בשרים על האש בתוספת מטעמים שהביא כל חבר עמותה ומתנדב. היה ערב מאוד מהנה ושמח, זאת לאחר שבתקופת הקורונה לא יכולנו לקיים ערבים כאלו, כמובן שהערב חיזק את הקשר וההיכרות בין החיילים החדשים לחברי העמותה. הודינו והענקנו תעודות הערכה למתנדבים שעזרו לנו לקיים את הערב. בראש ובראשונה תודה למשפחת סרבי (שירלי ושלומי), שאירחו אותנו בחצרם, לסנטנדאפיסט מתן פרץ, לדודי דניאל שצילם, לחברת "ארבעה קצבים " שתרמו את הבשר ולנציגי המתנדבים המלוים אותנו בכל ימות השנה - המבשלות אוכל לשבת לחיילים, לחברת אורבוטק ולכל מי שתורם ומסייע לעמותת החיילים הבודדים. אנו מאחלים לחיילים ולכל בית ישראל חג פסח כשר ושמח!

דצמבר 2020 – הדלקת נר שני של חנוכה

לקראת השבת התכנסנו קבוצה מצומצמת של חיילים בודדים וחברי עמותה להדלקת נר שני של חנוכה, בחצר ביתם של בני משפחת חי בן-ישראל יו"ר העמותה. מתחילת מגפת הקורונה נבצר מאיתנו לקיים ארועים עם כלל החיילים, בינתיים התחלף בדירות החיילים חצי מחזור של חיילים שהשתחררו וחיילים חדשים שהגיעו אלינו במקומם. היה מפגש מרגש של היכרות הדדית עם החיילים החדשים והותיקים, הדלקת נרות, שירים וסיפורים לחג החנוכה. ציינו גם ימי הולדת לחיילים שקיבלו גם מתנת יום הולדת וסיימנו מסביב לשולחנות בכיבוד עשיר. חג חנוכה שמח!

מרץ 2020 – טיול למצדה ולאיזור ים המלח

יצאנו באוטובוס, חיילים, חברי עמותה ומתנדבים לטיול של פריחה ולביקור באתר המצדה. עלינו ברכבל, סיירנו על ההר וירדנו ברגל. בדרך אכלנו ארוחת בוקר ובהמשך ארוחת צהריים שהכינו החברים. היה טיול מעניין ויפה.

פברואר 2020- ערב פרידה מחיילים משתחררים

אלכס, אהרון וג'ורדן משתחררים החודש. ערכנו ערב פרידה לכבודם בו ברכנו, בילינו, אכלנו, ונתנו שי לעוזבים – שעון עם חריטת השם וסמל העמותה. בהצלחה!

ינואר 2020- ערכים וציונות לתלמידי בית הספר

אליוט, איליי ואהרון, שלושה חיילים בודדים שהגיעו מארה"ב ואוסטרליה כדי לשרת בצה"ל. ביום שישי האחרון, בשיתוף פעולה עם הנהגת ההורים והנהלת ביהס ע"ש "רבין" ביבנה פגשו החיילים בתלמידי שכבות ה+ו. במפגש החיילים סיפרו מה הביא אותם להחלטה להגיע לבדם לשרת, כיצד הם מתמודדים עם הריחוק מהמשפחה, קשיי השפה והאתגרים בצבא. התלמידים הרבו לשאול שאלות והתלהבו מאוד מהמפגש הערכי.

ינואר 2020 – הצנחנים שלנו צונחים קרוב לבית

אליוט צנח אתמול עם חבריו בחולות פלמחים. על הקרקע המתין לו יוסי חבר העמותה, עם המצלמה.

דצמבר 2019 – ערב הדלקת נרות חנוכה

אתמול הדליק החייל משה נר שביעי של חנוכה, יחד עם שאר החיילים הבודדים וחברי העמותה, בביתם של זהבה ודני אלקלעי. חגגנו גם ימי הולדת ונפרדנו מלירון שהשתחררה לאחרונה ועזבה אותנו. שרנו שירי חנוכה ושירי ארץ ישראל עם נגן האקורדיון צביקה פורת ויוסי נווה שהגיעו בהתנדבות לשמוח איתנו. כמובן שקינחנו עם מטעמים מעשי ידי החברים וסופגניות לרוב. חג חנוכה שמח.

נובמבר 2019 – השבעת טירוני הצנחנים בכותל

חברי העמותה ממשיכים ללוות את החיילים הבודדים בכל אירוע משמעותי והפעם ליוו את איליי ואליוט בטכס ההשבעה של חטיבת הצנחנים בכותל. בהצלחה לכל החיילים.

ספטמבר 2019 – ערב הרמת כוסית לשנה החדשה

במוצ"ש התכנסנו בחצר משפחת מלכה שארחה אותנו בערב הרמת כוסית לקראת השנה החדשה, נפרדנו גם מחיילים שעזבו את הדירות, חילקנו שי לחג לחיילים מהעמותה ומחברת אורבוטק והבענו תודה לכל המתנדבים בעמותה. נהנינו מהופעה מהממת של אמן החושים חזי דין שהתנדב להופיע בפני החיילים הבודדים. כולם נהנו ואנו מודים למארחים ולכל מי שתרם להצלחת הערב. חג שמח ושנה טובה.

ספטמבר 2019 – גולני נשבעים בכותל

דניאל מקנדה ולוקה מלוס אנג'לס הגיעו אלינו כחיילים בודדים כדי לשרת את מדינת ישראל והתגייסו לגולני. שניהם בגדוד 51 הבוקעים הראשון. ביום חמישי האחרון נשבעו אמונים לצה"ל ולמדינת ישראל. ואנו חברי העמותה היינו איתם בטקס המרגש. כל חברי העמותה מאחלים לכם בהצלחה.

אוגוסט 2019 – זכריה מתגייס לחטיבת כפיר

זכריה הגיע מקנדה כחייל בודד כדי לשרת בצה"ל והתגייס לחטיבת כפיר. אתמול בערב התרגשנו יחד איתו בטקס ההשבעה שנערך בכותל. בהצלחה.

אוגוסט 2019 – ערב חברתי בבית יו"ר העמותה

במוצ"ש אירחו צביה וחי בן-ישראל (יו"ר העמותה), את החיילים הבודדים וחברי העמותה למפגש חברתי בו בירכנו את חמשת המתגייסים החדשים לחטיבות הלוחמות - בהצלחה! כולנו גם מודים למשפחת בן-ישראל על הכנסת האורחים.

יולי 2019 – סיום קורס ראשוני במחווה אלון

חברי עמותת " יבנה מחבקת חיילים בודדים " הרגישו גאווה עצומה כשראו חמישה חיילים וחיילת המתגוררים בדירות העמותה ביבנה מסיימים קורס ראשוני בצהל במחווה אלון שבצפון. אליוט , זכריה, דניאל , איליי ולוקה ואיתם גם קירסטן כולם חיילים בודדים מארצות הברית , קנדה ואוסטרליה צעדו בסך במסדר צבאי עם גאווה גדולה על היותם חיילים בצבא ההגנה לישראל. חברי העמותה נסעו לבסיס הצפוני עם אוכל, ממתקים והרבה אהבה וכולם חשו התרוממות רוח לראות את הצעירים המגיעים לישראל כחיילים בודדים ומגשימים את הציונות ללא מרכאות. בשלב הבא החיילים יוצבו ביחידות השונות : חלק ילכו לצנחנים אחד לכפיר אחר ל 669 וקריסטן מאוסטרליה רוצה להצטרף לכוחות חיל האוויר. מאחלים לחיילים הצלחה בהמשך דרכם.

יולי 2019 – סיור במוזיאון "מכון איילון" ברחובות

ביום שישי יצאנו עם החיילים הבודדים לסיור במוזיאון "מכון איילון" שברחובות. (מפעל מחתרתי של ההגנה ליצור כדורי 9 מ"מ בתקופת המנדט הבריטי). בתום הסיור קיבלו מספר חיילים שחגגו לאחרונה יום הולדת ברכות ושי מהעמותה. סיימנו במשחק באולינג מהנה.

אפריל 2019 - ערב הרמת כוסית לפסח, חגיגת ימי הולדת ופרידה מחיילים משתחררים

התכנסנו וחגגנו - חברי העמותה ואורחים, יחד עם החיילים הבודדים, ציינו שלושה אירועים: ימי הולדת לשלושה מהחיילים, פרידה משני החיילים הראשונים בעמותה שהשתחררו ועזבו לאחרונה את הדירה. (אחד מהם - מתיתיהו הגיע במיוחד מצרפת לכבוד האירוע) וכמובן הרמת כוסית לכבוג חג הפסח. לאחר הברכות, הרמת הכוסית וחלוקת המתנות לחיילים צחקנו יחד עם תמר גיחון - מנחת יוגת צחוק שהגיעה לערב זה בהתנדבות - תודה לך תמר! החיילים החדשים בעמותה שהגיעו רק לאחרונה מחו"ל כדי להתגייס לצה"ל הציגו את עצמם. נציגי אינטראקט ביבנה (צעירי רוטרי), הגיעו ונתנו לכל חייל חבילת שי לחג. אכלנו, שתינו וקינחנו במטעמים מעשה ידינו. היה ערב מהנה ומצחיק. כולנו מאחלים הצלחה לחיילים וחג אביב שמח!

פברואר 2019 – טקס חנוכת הבית לדירה השלישית - בית אוריאל

ביום שישי ה-13/2/2019 חנכנו את הדירה השלישית לחיילים הבודדים. הדירה נקראה ע"ש כלאי הרב אוריאל מלכה שנספה באסון הכרמל.בשרותו הצבאי שרת אוריאל ז"ל כלוחם בצנחנים. באירוע המרגש השתתפו כל בני משפחת מלכה ,הרב הראשי של יבנה - הרב דוד אביחצירא, חברי העמותה, החיילים שבדירות ומתנדבים רבים.הדירה כבר אוכלסה עם חמשה חיילים שהגיעו מחו"ל לשרות קרבי בצה"ל. את המזוזה קבע הרב יחד עם שילה-אברהם בנו של אוריאל ז"ל.

ינואר 2018 – ערב התרמה לעמותה

זמן קצר לאחר הקמת העמותה ופתיחת שתי דירות - אחת לחיילים והשניה לחיילות, נערך ערב התרמה גדול באולמי עדיה שבעיר יבנה. ערב ההתרמה נועד לגייס כספים לעמותה ל:צורך: א. המשך תפעול הבתים הקיימים ותמיכה בחיילים. ב. הקמת דירות נוספות לחיילים בודדים נוספים. הערב כולו נבנה על בסיס התנדבות ותרומה של: השף מאיר אדוני, שהכין ארוחת טעימות מיוחדת, האמן עידן עמדי, הקונדיטוריות אסטלה וקארין גורן, לילך ספיר שהשקיע מזמנה ונסיונה בארגון והפקת הערב. בעלי אולמי עדיה העמידו את האולם ללא תמורה וסייעו בהכנת הערב. עשרות טבחים ומלצרים מתנדבים, ספקי מזון ומשקאות ועוד הרבה גופים ואנשים טובים שהתגייסו למטרה החשובה, היה ערב בלתי נשכח בהשתתפות כ-350 תורמים. הכנסות הערב אפשרו לעמותה את פעילותה ואת הרחבתה בדירה נוספת. אנו מודים לכולם על ההתגייסות והנתינה ללא פשרות עבור החיילים הבודדים.

נובמבר 2017 – טקס חנוכת שני הבתים הראשונים לחיילי העמותה החדשה

ביום שישי ה-17/11/2017 התכנסנו בדירות החיילים והחיילות בשכונה הירוקה, 11 מקימי העמותה, יחד עם בני משפחת איטח ונבון, המשפחות ששכלו את בניהן, ושתי הדירות יקראו על שמם - בית שחר ז"ל ובית צחי ז"ל. ראש העיר, צבי גוב ארי וחברי מועצה, תורמים ושותפים נרגשים נוספים. 2 הדירות (אחת לחיילים ואחת לחיילות), רוהטו ועוצבו בעזרת תרומות, נערך טקס חנוכת הבית וקביעת המזוזה ונישאו דברים ע"י ראש העיר מר צבי גוב-ארי, הרב דוד אביחצירא, יו"ר העמותה חי בן-ישראל ,מכובדים נוספים ואחרונים חביבים ,חייל וחיילת בודדים מהדירות. זה היה אירוע מרגש שהתקיים כחודשיים לאחר תחילת איכלוס הדירות והיווה אבן דרך משמעותית בפעילות העמותה ליצירת בית חם לחיילים הבודדים.